Bony na innowacje – dotacje na rozwój przedsiębiorstw – tylko do końca grudnia 2020!

Bony na innowacje – dotacje na rozwój przedsiębiorstw – tylko do końca grudnia 2020!

Rok 2020 to ostatni rok perspektywy unijnej 2014-20. Jest to także ostatnia szansa na pozyskanie dotacji w najbliższym czasie, gdyż kolejna perspektywa 2021-28 jest jeszcze w fazie wdrażania i realna perspektywa czasowa, w które pojawią się pierwsze możliwości dotacyjne dla firm to rok 2022. Warto więc, zastanowić się jeszcze nad dotacją w tym roku.

 

Jednym z ostatnich aktywnych naborów jest nabór na Bon na innowacje, realizowany przez PARP (działanie 2.3.2 PO IR).

W ramach projektu można otrzymać dotację na zakup usługi badawczo-rozwojowej dla przedsiębiorstwaz wysokim dofinansowaniem, bo aż 85%.

 

Na co można przeznaczyć dofinansowanie?

Zakup od jednostki naukowej usługi polegającej na opracowaniu nowego lub znacząco ulepszonego wyrobu, usługi, technologii lub nowego projektu wzorniczego

 

Jaka jest wysokość dofinansowania?

85% wartości projektu, jednak maksymalna wartość dofinansowania nie może przekroczyć 340 tys. zł

 
 

Nabór na bony innowacje charakteryzuje się niewielką ilością dokumentacji aplikacyjnej oraz stosunkowo krótkim terminem oczekiwania na ocenę. W przypadku projektów, które złożone zostaną do końca grudnia, ocena powinna być przeprowadzona do końca marca 2021 roku.

W razie pytań – zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem poczty elektronicznej (biuro@pmdg.pl) bądź telefonicznie, pod nr: 0-12 395 74 92!