Sukcesja - bezpieczeństwo dla firm rodzinnych w Polsce

Czym jest sukcesja w firmie rodzinnej?

To przekazanie władzy, kontroli następnemu pokoleniu, przy zachowaniu własności w rękach rodziny. Sukcesja jest skomplikowanym, długim i wieloetapowym procesem, wymagającym strategicznego planowania i zarządzania. Jest też kluczowym warunkiem przetrwania i rozwoju rodzinnego biznesu.

Ocenia się, że proces sukcesji przeciętnie trwa kilka lat.

Oferujemy usługi skierowane do firm rodzinnych

  1. Warsztaty diagnostyczno – planistyczne
  2. Coaching dla sukcesorów i nestorów
  3. Mentoring
  4. Doradztwo dziedzinowe

Projekt Przez Sukcesję z Przewodnikiem

Od 2019 do 2023 roku realizowaliśmy projekt doradczy Przez Sukcesję z Przewodnikiem współfinansowany z funduszy unijnych, którego celem było przygotowanie przedsiębiorstw do procesu sukcesji. Więcej informacji na jego temat otrzymacie Państwo na stronie projektowej dostępnej tutaj 

Autorskie aplikacje dla firm rodzinnych: NOE i NEO

Aby ułatwić firmom rodzinnym przygotowanie się do sukcesji stworzyliśmy aplikację mobilną – pierwsze w Polsce narzędzie do diagnostyki gotowości sukcesyjnej.

Aplikacja jest częścią „Przewodnika po sukcesji”. Jest to wynik pracy doświadczonych doradców, obracających się w świecie firm rodzinnych.

Wśród autorów narzędzia są właściciele firm rodzinnych, akademicy, członkowie zarządów, doradcy z wieloletnim doświadczeniem z zakresu strategii, organizacji, prawa, finansów i zasobów ludzkich. Znaczący wkład w poradnik sukcesyjny mają firmy rodzinne, które przetestowały narzędzie i podzieliły się z życia wziętymi wskazówkami.

PM Doradztwo Gospodarcze było liderem projektu w ramach, którego powstał przewodnik. Na bazie kilkuletnich doświadczeń związanych z projektem proponujemy Państwu współpracę.