W jaki sposób świadczymy usługi? 

Nasza firma zajmuje się kompleksowym doradztwem w zakresie pozyskiwania dotacji, w tym: analizowaniem dostępnych możliwości dotacyjnych, przygotowywaniem dokumentacji aplikacyjnej, a także przeprowadzaniem Klientów przez cały proces pozyskiwania dotacji. Towarzyszymy Klientom również na etapie realizacji ich projektów, m.in. podczas wyboru dostawców i wykonawców usług oraz sprawozdań z postępów we wdrażaniu dofinansowanych przedsięwzięć.

Pozyskiwaniem zewnętrznego dofinansowania do inwestycji z sukcesami zajmujemy się od ponad 20 lat. Łączna wartość projektów na które udało nam się pozyskać środki wynosi niemal 300 mln zł, z czym wiąże się ponad 156 mln zł dotacji zdobytych przez nas dla zadowolonych Klientów. Nasza skuteczność w ubieganiu się o dotacje plasuje się na poziomie 80%, a w wybranych kategoriach konkursów wynosi 100%.

Nasze sukcesy

Specjalizujemy się w pozyskiwaniu dotacji na tworzenie przez firmy nowych produktów i usług, realizację prac badawczo-rozwojowych oraz na rozbudowę infrastruktury i wyposażenia w sprzęt oraz oprogramowanie do prowadzenia działalności gospodarczej.  W ostatnich latach  w zakresie prac badawczo-rozwojowych wsparliśmy 24 projekty o wartości 11 mln zł, a dla klientów potrzebujących wdrożenia nowych produktów, usług a także innych działań inwestycyjnych pozyskaliśmy ponad 22 mln zł. Wspieraliśmy także działania eksportowe naszych klientów, co poskutkowało 14 pozytywnie ocenionymi projektami w tym zakresie. W projektach, w których uczestniczyły jednostki samorządu terytorialnego lub podmioty od nich zależne aplikowaliśmy o 26 mln zł, które udało nam się otrzymać w imieniu Zleceniodawców.

Nasi Klienci

Współpracujemy z firmami z sektora MŚP (mikro, małymi, średnimi) i dużymi przedsiębiorstwami, a także z jednostkami samorządu terytorialnego. Obecnie Polska korzysta z funduszy unijnych przyznanych jej na lata 2021-2027. W poprzedniej perspektywie finansowej, w obszarze pozyskiwania dotacji mieliśmy przyjemność kooperować z prawie setką podmiotów działających w różnorodnych sektorach gospodarki.

Posiadamy doświadczenie we współpracy z Klientami należącymi do wielu branż, m.in.: informatycznej, kosmetycznej, farmaceutycznej, odzieżowej, spożywczej, budowlano-montażowej, produkcji opakowań, oświetleniowej, elektronicznej, marketingowej, handlowej, turystycznej, rekreacyjnej i medycznej. Szerokie spektrum Klientów pozwoliło nam na zbudowanie bogatej bazy wiedzy na temat specyfiki rynku, występującej w wymienionych sektorach. Dzięki temu doskonale rozumiemy potrzeby przedsiębiorstw o różnych profilach działalności i umiemy sprostać nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom.

Co nas wyróżnia?

doświadczenie PM Doradztwo Gospodarcze

Istniejemy na rynku od 1997 roku. 27 lat doświadczenia to nasz atut. W tym czasie zaufało nam kilka tysięcy firm, uczestniczących w naszych projektach i pozyskujących z nami dofinansowanie do swoich działań.

Za swoją pracę otrzymaliśmy wyróżnienia ze strony Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie oraz Ministerstwa ds. rozwoju regionalnego. Stworzyliśmy autorskie oprogramowanie do zarządzania procesem przygotowania i realizacji projektów, które na co dzień porządkuje i przyspiesza naszą pracę

doradztwo

Jesteśmy doradcami, a nie sprzedawcami unijnych wniosków: gwarantujemy, że możliwości otrzymania dotacji przez Twoje przedsiębiorstwo zostaną gruntownie, ale i realnie sprawdzone: możesz liczyć na autentyczne doradztwo w zakresie możliwości pozyskania wsparcia.

Nasze wynagrodzenie zależy od Twojego sukcesu w ubieganiu się o wsparcie ze środków europejskich. Doświadczenie PMDG w doradztwie biznesowym z różnych obszarów sprawia, że tym lepiej rozumiemy potrzeby naszych klientów i potrafimy wskazać najlepsze formy finansowania działań firm z funduszy unijnych.

 


Proces pozyskania dotacji

Proces pozyskiwania funduszy europejskich

Nasza oferta obejmuje wszystkie etapy starania się o fundusze unijne: od wypracowania optymalnej koncepcji projektu, przez opracowanie wniosku o dofinansowanie i zgromadzenie niezbędnej dokumentacji, aż po wsparcie w kontaktach z instytucją organizującą konkurs podczas podpisywania umowy na realizację projektu.

Nasi klienci mogą liczyć na pomoc w zakresie prowadzenia rozliczeń realizowanego projektu i przygotowywania niezbędnych sprawozdań. Towarzyszymy Ci od momentu pojawienia się pomysłu na projekt  do szczęśliwego finału w postaci pomyślnie zakończonego przedsięwzięcia.